Okolica

Podczas pobytu w Niechorzu warto poznać także jego okolicę, w której nie brakuje atrakcji, zabytków oraz zachwycających swoim urokiem miejsc.

W położonym nieopodal Lędzinie można zobaczyć zabytkowy holenderski wiatrak z 1723 roku. Z dawnego wyposażenia do dziś zachowały się m.in. koła zębate, a sam wiatrak jest aktualnie niezwykłym miejscem noclegowym.

Biegnąca od Rewala do Niechorza Aleja Róż i Zakochanych to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w okolicy. Wzdłuż alejek posadzono prawie 150 różnych odmian róż oraz wiele przepięknych krzewów, a dla odpoczynku podczas spaceru można przysiąść na ławeczce, na której znajduje się rzeźba przedstawiająca Romea i Julię.

Dzieci z pewnością będą zachwycone wizytą w Bajkowej Chacie oraz w Parku Wieloryba. Obie te atrakcje położone są w Rewalu. Bajkowa Chata jest miejscem, w którym można spotkać wiele postaci znanych z bajek oraz baśni, między innymi Śpiącą Królewnę oraz Jasia i Małgosię.

Zaś w Parku Wieloryba znajduje się ponad 100 naturalnej wielkości ryb i ssaków morskich - największym eksponatem jest 35-metrowy płetwal błękitny.

Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu to kolejne wyjątkowe miejsce. Dzięki najnowszym technologiom, zwiedzający mogą w przystępny i ciekawy sposób dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o naszym regionie.

Ponadto, w okolicy nie brakuje wspaniałych tras rowerowych oraz punktów widokowych (np. platforma widokowa w Trzęsaczu).

Brakuje atrakcji?

Napisz nam o tym!